Svečiai ekspertai

HR akademija lektorius Dr. tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

TEMA: Teisiniai personalo valdymo aspektai

ILAW LEXTAL vadovaujantis partneris, darbo teisės ekspertas, praktikuojantis advokatas nuo 2002 metų, specializuojasi darbo teisės, įmonių teisės, sutarčių teisės ir atstovavimo teismuose srityse, taip pat naujojo Darbo kodekso projekto rengimo grupės narys, Darbo kodekso komentaro bendraautoris. Įtakingų tarptautinių teisės žinynų „Best Lawyers", „Chambers Europe" ir „Legal 500" advokatas įvardijamas kaip vienas geriausių darbo teisės advokatų Lietuvoje. 

Savo temoje atskleisiu kaip personalo vadybos klausimai susiję su teisiniais klausimais. Aptarsime pagrindinius HR valdymo etapus: darbuotojų poreikio nustatymą ir valdymą, įdarbinimą, motyvavimą, ugdymą, etiką, pokyčius, išsiskyrimą. Iš organizacijos pusės, pirmiausia, eina santykių su kolektyvu klausimas, susitarimai su darbuotojais, kurie be galo įvairūs. Kaip tai susieti su teise, kad veiktų išvien – apie tai ir pakalbėsiu. Ne kartą esu sakęs, kad “geras personalistas yra kartu ir geras darbo teisės žinovas”, nes “geri” žino kas veikia, ir kas neveikia iš teisinės pusės.

HR Akademija lektorė Neringa Petrauskaitė
„We Are Marketing" partnerė ir strategė turinti daugiau nei 15 metų patirtį rinkodaroje. Ji taip pat yra 12 metų patirtį turinti Vilniaus Universiteto lektorė, kur magistrantams veda verslumo ir kūrybiškumo paskaitas bei praktinius užsiėmimus.

NERINGA PETRAUSKAITĖ

HR ir Marketingistų tandemas:

ko galime pasimokyti vieni iš kitų?
Per savo patirtį tiek dirbant įmonėje, tiek vėliau įkūrus agentūrą Neringai nuolat tekdavo glaudžiai bendradarbiauti su personalo vadovais. Šiandien šis bendradarbiavimas dažniausiai vyksta jai vadovaujant darbdavio įvaizdžio strategijos formavimo ir komunikacijos projektuose, todėl ji puikiai supranta personalo vadovų aktualijas, nuolat girdi grįžtamąjį ryšį, kaip kandidatai reaguoja į darbdavių komunikaciją ir pati būdama darbdavė puikiai supranta darbuotojų pritraukimo iššūkius.

Aptarsime bendruosius rinkodaros principus, kuriais vadovaujasi savo veikloje kiekvienas marketingistas planuodamas darbą su tiksline auditorija. Peržiūrėsime kartu keletą darbo skelbimų ir pasidalinsiu įžvalgomis, ką iš ties „tarp eilučių” apie jūsų įmonę nuskaito potencialus kandidatas; aptarsime ar iš ties tai yra tinkamos žinutės patraukti tikslinės auditorijos dėmesį. Aptarsime, procesą, kaip žinutes darbo skelbime išgryninti taip, jog jos rezonuotų tam idealiam kandidatui.
Pasidalinsiu keletu kūrybiškumo metodų, kaip nesudėtinga sugeneruoti idėją darbuotojų paieškos kampanijai.
Pasidalinsiu pavyzdžiu, kuomet glaudžiai bendradarbiaudami su personalo vadovais darbuotojų atrankos kampaniją pavertėme įvaizdžio formavimo kampanija: ko reikia, kad to paties rezultato galėtų pasiekti ir kitų įmonių personalo vadovai.

OLga Kairienė

Asmeninis prekės ženklas

Personalo specialistams tai privalumas ar būtinybė?!
Vytauto Didžiojo Universiteto (ekonomikos ir vadybos fakulteto) asmeninio prekės ženklo programos lektorė, mokymų trenerė, turinti 10 metų patirtį personalo srityje - atranka, talentų valdymas, karjeros planavimas, mokymų vedimas („Aprangos grupė”).

Praktinės paskaitos metu apžvelgsime asmeninio prekės ženklo naudą ir svarbą personalo specialistams, sužinosime kokie žingsniai yra būtini bei kaip turėtų atrodyti socialinių tinklų paskyros formuojant asmeninį prekės ženklą, kuris kurtų vertę tiek organizacijai, tiek asmeniškai. 

“Nepretenduoju tapti Jūsų prekės ženklo eksperte, nes ekspertai čia esate Jūs! Mano užduotis – tiesiog padėti Jums tuo patikėti ir išdrįsti savo žiniomis pasidalinti su pasauliu virtualioje erdvėje. Jūsų prekės ženklo #NaujasStartas – mano prioritetas!” 

 

ERnesta galinienė

Personalo vadovo ateities dienotvarkė

ACME Grupės žmonių ir kultūros padalinio vadovė, tsu HR ir komunikacijos profesionalų komanda įgyvendiname savo veiklą daugiau nei dvylikoje ACME Grupės įmonių.

Šioje temoje apžvelgsiu svarbiausias HR srities tendencijas, tokias kaip veiklos vertinimas, darbuotojų motyvavimas, talentų valdymas, darbuotojų patirties kūrimas. Pristatysiu praktinius pavyzdžius, kaip tendencijas būtų galima įgyvendinti jūsų veikloje bei ką praktiškai esame įgyvendinę savo įmonėje. Padiskutuosime apie naujus požiūrius į HR srities valdymą bei kas iš tiesų yra atgyvena ir kodėl vieni ar kiti dalykai nebepasiteisina, aptarsime personalo vadovo ir komandos rolę, pasitarsime, kokių pokyčių svarbu imtis jau dabar ir ką kaip prioritetą įtraukti į savo dienotvarkę.

HR akademija

SAULIUS ALKSNIS

Mentorystė – jos vertė darbuotojams ir organizacijai

Karjeros vystymo ir mentorystės temų ekspertas, vienintelis Lietuvoje sertifikuotas EMCC (European Mentoring and Coaching Council) Global organizacijos narys.

Paskaitos metu Saulius pristatys mentorystę ir jos vertę organizacijai bei darbuotojams, o taip pat leis praktiškai patirti pagrindines neformalaus ugdymo kompetencijas bei jų svarbą. Uoga ant torto – galimybė susipažinti su praktiniais vidinės mentorystės programos sukūrimo žingsniais bei gyvais praktiniais pavyzdžiais.

Diana Palivonienė

Ką ir kodėl profesionalus HR specialistas turi išmanyti apie organizacijos veiklą?

OVC Consulting partnerė ir konsultantė, turinti 19+ metų patirties organizacijų konsultavimo ir mokymų srityje. Sertifikuota vadybos konsultantė (CMC), EFQM modelio vertinimo ekspertė (EFQM assessor), Sertifikuota DiSC® konsultantė .

Svarbiausi organizacijos „statybiniai blokai”. Kur yra personalo valdymo funkcijos vieta tarp jų? Ką personalo valdymo specialistas turi išmanyti, kad būtų vertingu partneriu įmonės verslo vadovams? Kaip naudingiausia dalyvauti įmonės valdymo procesuose? Kaip nusistatyti personalo valdymo funkcijos tikslus ir iniciatyvas, kad jie būtų prasmingi ir tiesiogiai prisidėtų prie įmonės tikslų įgyvendinimo?

 

Indrė STROLĖ

Naujokų adaptacijos architektūra:

metų kelionė nuo svajonės iki realybės
Workshopas remiantis SBA praktiniu atveju

Dėmesio – kolektyve naujokas! Padėkime jam sklandžiai tapti kuriančios ir laiminčios komandos dalimi! Efektyvi SBA group darbuotojų adaptacija užtikrina verslo veiklų tęstinumą, nuoseklų darbuotojų žinių ir įgūdžių vystymą bei ilgalaikę motyvaciją daryti karjerą grupėje. Paskaitoje pasidalinsime SBA grupėje esančiu personalo valdymo procesu tiek administracijos, tiek gamybos darbuotojams, papasakosime apie kylančius iššūkius ir laimėjimus.

HR akademija. Virginija Pūraitė. Personalo valdymo procesu mokymai

Virginija Pūraitė

TEMA: Gamybos darbininkų adaptacija

Workshopas remiantis SBA praktiniu atveju

Dėmesio – kolektyve naujokas! Padėkime jam sklandžiai tapti kuriančios ir laiminčios komandos dalimi! Efektyvi SBA group darbuotojų adaptacija užtikrina verslo veiklų tęstinumą, nuoseklų darbuotojų žinių ir įgūdžių vystymą bei ilgalaikę motyvaciją daryti karjerą grupėje. Paskaitoje pasidalinsime SBA grupėje esančiu personalo valdymo procesu tiek administracijos, tiek gamybos darbuotojams, papasakosime apie kylančius iššūkius ir laimėjimus.

HR akademija. Vija Urbonavičienė. Personalo valdymo procesu mokymai

VIJA URBANAVIČIENĖ

TEMA: VIDINĖ KOMUNIKACIJA

Informacija ruošiama
HR akademijos pranešėja Laura Hamidova

Laura Hamidova

HR ir CEO tandemas:

Kodėl šis bendradarbiavimas yra vienas svarbiausių siekiant organizacijos tikslų?
Savo karjerą Žmogiškųjų Išteklių srityje Laura pradėjo “Det.Al Aluminius” ir “Vest Consulting” įmonėse Azerbaidžane. Taip pat dirbo tarptautinėje Britų Naftos įmonėje “AMEC” HR koordinatore, tuo metu, kai įmonė turėjo sutartį su BP (British Petroleum) dėl EMS Naftos ir Dujų inžinerijos ir projektavimo darbų. Po to Laura prisijungė prie “Moore Stephens”, kaip Talentų Įgijimo vadybininkė. 2013 metais ji įkūrė savo įmonę - „FireWorks HRM“. Įmonė, šiuo metu dirbanti su įvairiomis verslo įmonėmis skirtinguose sektoriuose, teikianti HR valdymo paslaugas.

Produktyvių CEO ir HR departamento santykių palaikymas gali padėti užtikrinti, kad verslas turi reikiamus darbuotojus, kad galėtų atlikti reikiamą darbą. Sėkmingi CEO pripažįsta, kad be HR indėlio jie negali numatyti įgūdžių, žinių ir patirties, reikalingų strateginiams tikslams pasiekti. HR departamentas/skyrius taip pat gali padėti CEO suprasti, kas vyksta darbo vietoje, atlikdamas darbuotojų apklausas. Efektyvus CEO tada gali empatiškai ir nuoširdžiai reaguoti į darbuotojų problemas ir pagerinti produktyvumą. Teigiami santykiai tarp HR ir CEO gali rodyti bendrą organizacijos sveikatą

Vytautas Siaurusaitis

TEMA: HR rodikliai ir praktiniai šių rodiklių analizavimo pavyzdžiai.

Verslo konsultantas prekybos procesų efektyvumo ir kokybės gerinimo klausimais, “įdarbinant” verslo duomenis. Konsultacijos HR profesionalams, kaip išnaudoti duomenų analitiką jų veikloje. 17 metų vadovavimo patirtis prekybos ir paslaugų srityje.

Informacija ruošiama